Onze projecten in Laos

Eén arts voor 6000 mensen is veel te weinig. De ziekenhuizen hebben, net als de scholen, gebrek aan materialen en gemotiveerd personeel. Laotianen die het zich kunnen veroorloven, maken gebruik van de medische voorzieningen in Thailand of Vietnam.

Xieng Khouang

In het provincie ziekenhuis is slechts één kleine kamer met een minimum aan oogheelkundige apparatuur. Per dag worden ongeveer twintig patiënten onderzocht en behandeld. In de basaal ingerichte operatiekamer worden er door dr. Komua twee keer per week zo’n vijf mensen geopereerd.  Xieng Khouang is een arme provincie met slechte wegen en de mensen die in de afgelegen gebieden wonen zijn slecht bereikbaar. Goede oogzorg verlenen is hierdoor een probleem.

Houaphan

Dr. Oui is hier, met onze steun, vorig jaar begonnen met oogkampen. De provincie ligt in het noordoosten van Laos tegen de grens met Vietnam. Het is een dunbevolkt gebied, dicht bebost en zeer bergachtig. Er wonen verschillende minderheden elk met een eigen dialect. Dit bemoeilijkt de communicatie.